pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3385

Niewybuch w Suszcu, na miejscu interweniowali saperzy z Gliwic

50 mm średnicy i ponad 170 mm długości- tyle miał znaleziony w Suszcu niewybuch z okresu II wojny światowej. Na to niecodzienne znalezisko natknął się spacerujący po lesie mieszkaniec Żor. Natychmiast o wszystkim powiadomił pszczyńskich policjantów, którzy zabezpieczyli pocisk i okoliczny teren. Teraz miejsce jest już bezpieczne. W środę rano niewybuchem zajęli się saperzy z grupy desantowo- szturmowej w Gliwicach.

W poniedziałek wieczorem dyżurny pszczyńskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu. Z przekazanej przez mieszkańca Żor informacji wynikało, że w okolicach ul. Pszczyńskiej w Suszcu znajduje się pocisk. Mężczyzna natknął się na niego, kiedy spacerował po lesie.

Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli niecodzienny przedmiot, wyznaczyli strefy bezpieczeństwa i wystawili posterunek stały do czasu przyjazdu specjalistycznej grupy saperskiej z Gliwic.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.