Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3865

W poniedziałek rusza akcja odkomarzania w gminie Miedźna

Za nami:

W związku z masowym pojawieniem się komarów, w poniedziałek, 19 czerwca na terenie gminy Miedźna rozpocznie się akcja odkomarzania. Kompleksowe odkomarzanie polegające na monitorowaniu występowania larw komarów i ich zwalczaniu w wodach płynących oraz stojących prowadzone będzie do 31 sierpnia.

Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji, Deratyzacji "INSEKT" Maciej Piesiur z Kaniowa przeprowadzi odkomarzanie w czasie wystąpienia optymalnych warunków atmosferycznych w godzinach nocnych.

- Zabieg odkomarzania nie będzie prowadzony w sąsiedztwie pasiek pszczelich, a zastosowane środki nie będą szkodliwe dla człowieka - zapewniają urzędnicy. - Akcja odkomarzania odbędzie się przy użyciu samochodu z urządzeniem opryskującym głównie na zadrzewionych terenach porośniętych drzewami i krzewami. Dodatkowo odbędzie się odkomarzanie metodą biologiczną, która skutecznie działa na larwy komarów znajdujące się w wodzie. Metoda biologiczna będzie stosowana w okolicach wód stojących oraz cieków wodnych - tłumaczą.

Przypominamy, iż w trakcie oprysku należy zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów, a także oddalić się z zakresu pracy maszyny dokonującej oprysku oraz zabezpieczyć pasieki.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA