Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 czerwca 2017
  • wyświetleń: 9762

Po podtopieniach radna złożyła interpelację o podjęcie pilnych prac

Radna Marcelina Leki złożyła interpelację dotycząca modernizacji, wyczyszczenia oraz wymiany przepustów Potoku Starowiejskiego. Pismo ma swoje podłoże w sytuacji z dnia 22 maja, kiedy na osiedlu Stara Wieś doszło do poważnych podtopień i niemałych rozlewisk.

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.06.2017
Marcelina Leki podczas sesji Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.06.2017 · fot.


Radna w interpelacji opisała dokładnie i wyliczyła nieruchomości na osiedlu Stara Wieś, gdzie sytuacja była najtrudniejsza, a rozlewiska największe, gdzie woda zalewała posesje, a drogi były nieprzejezdne. W piśmie wymieniła ulice: Staromiejską, Rzepakową, Moniuszki, Paderewskiego, Batalionów Chłopskich, Doświadczalną.

Podtopienia po ulewie w Pszczynie - 23.05.2017


Marcelina Leki nawiązała również do powodzi z 2013 roku. Powołując się na ówczesne podtopienia oraz tegoroczne doświadczenia, napisała o strachu okolicznych mieszkańców i świadomości, że intensywne deszcze mogą doprowadzić do podobnej sytuacji.

Podtopienia w powiecie pszczyńskim - zdjęcia internautów - 24/25.06.2013 · fot.


Radna zaznaczyła, że już wcześniej padały prośby o podjęcie się prac, które sprawią, że sytuacja się nie powtórzy. - W latach ubiegłych mieszkańcy byli zapewniani przez Starostwo Powiatowe, że zostaną wykonane krawężniki i kratki odwadniające wzdłuż posesji przy ul. Staromiejskiej nr 54, 52, 50, 48, 46, 44. Niestety do dnia dzisiejszego nie zostały wykonane - napisała i poprosiła burmistrza o pilną interwencje w przedmiotowej sprawie, a także o wizję lokalną na wymienionych w piśmie posesjach i uruchomienie procedur, które zmniejszą zagrożenie powodzią.

Po otrzymaniu powyższej interpelacji burmistrz Dariusz Skrobol wystąpił do Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Odpowiedź ŚlZMiUW powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA