pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 czerwca 2017
  • wyświetleń: 6101

[ZDJĘCIA] Na Topolowej w Górze kładą asfalt

Trwają intensywne prace nad realizacją jednej z największych inwestycji na powiatowych drogach, polegającej na przebudowie ulicy Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach. Obecnie na prawie kilometrowym odcinku ul. Topolowej układane są już warstwy asfaltu.

Remont ulicy Topolowej w Górze - 06.2017 · fot.


Przebudowa ulicy Lompy i Topolowej w gminie Miedźna to jedna z największych tegorocznych inwestycji na powiatowych drogach. Koszt zadania wyniesie 5,86 mln zł. Powiat pszczyński sfinansuje go wspólnie z gminą Miedźna.

- Obecnie w pierwszym etapie na ok. kilometrowym odcinku - od skrzyżowania z ul. Zapadź w Górze w kierunku Gilowic - układane są warstwy asfaltu. Na tym odcinku jest już także wykonany ciąg pieszo rowerowy, a w niedługim czasie tam również zostanie ułożony asfalt - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Pod asfaltowanie przygotowywane są też kolejne odcinki jezdni - odcinek od DW933 do ul. Zapadź i od ułożonej nawierzchni do liceum w Gilowicach. Tam obecnie prowadzone są intensywne prace związane z układaniem krawężników i ciągu pieszo rowerowego, co umożliwi ułożenie kolejnych warstw.

Przypominamy, że na tym odcinku drogi obowiązuje objazd (ul. Górnośląską i Bieruńską do ul. Wiejskiej w Miedźnej, a później ul. Pszczyńską do Góry).

Cała przebudowa obejmie odcinek o łącznej długości niemal 3,5 kilometra. Roboty polegać będą na przebudowie jezdni, budowie ciągu pieszo-rowerowego, budowie chodników dla pieszych , przebudowie istniejących zjazdów, przebudowie przystanków autobusowych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie istniejących przepustów pod drogą, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.