pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 lipca 2017
  • 3 lipca 2017
  • wyświetleń: 10094

Remont kolejnych odcinków ulic Zdrojowej i Jeziornej - objazd od 5 VII

Ulice Zdrojowa w Pszczynie i Jeziorna w Goczałkowicach-Zdroju nabierają kształtów. 5 lipca wykonawca przystąpi do realizacji kolejnego etapu inwestycji. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu.

Przebudowa ulic Zdrojowej i Jeziornej - 30.06.2017 · fot.


Remont ulicy Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju polega na przebudowie ponad 3,5-kilometrowego odcinka drogi. W ramach zadania planowana jest przebudowa i budowa ciągów pieszych i rowerowych, przebudowa odwodnienia odcinka drogi wojewódzkiej DW939 i przebudowa zatoki autobusowej. Ponadto, wykonane zostanie pobocze gruntowe i parking dla samochodów osobowych, a także przebudowane zostaną m.in. odwodnienia drogi, istniejące zjazdy czy oświetlenie drogowe.

Pierwszy etap prac rozpoczął się 18 kwietnia i obejmował remont odcinka ul. Zdrojowej - od DW 939 do ul. Grzebłowiec oraz odcinka ul. Jeziornej - od skrzyżowania z ul. Szkolną w kierunku wału zapory. Od 5 lipca przywrócony zostanie ograniczony ruch na ul. Zdrojowej (od DW 939 do ul. Grzebłowiec). Przejazd możliwy będzie po nawierzchni wykonanej z podkładowej warstwy asfaltu, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. W związku z trwającymi pracami na ul. Jeziornej odcinek od skrzyżowania z ul. Szkolną do zapory nie zostanie jeszcze dopuszczony do ruchu (z wyjątkiem skrzyżowania z ul. Szkolną).

- Wykonawca przystąpił do realizacji następnego etapu prac. Od 5 lipca zamknięte zostaną dwa fragmenty tej trasy - odcinek ulicy Jeziornej od Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów do skrzyżowania z ulicami Podlaską i Zimową oraz odcinek od skrzyżowania z ulicami Podlaską i Zimową do skrzyżowania z ul. Szkolną. Warto zaznaczyć, że skrzyżowanie z ul. Szkolną nie będzie zamknięte. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i kierowanie się objazdami - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W związku z pracami wyznaczone zostały objazdy. Kierowcy zmierzający z Pszczyny w kierunku Goczałkowic będą musieli kierować się ul. Cieszyńską i Bielską w Pszczynie do DK1, następnie ul. Szkolną aż do ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju.

Objazd obowiązujący od 5 lipca:

Zdrojowa - objazd
fot.


Wartą prawie 8,4 mln zł przebudowę ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach wykonuje firma M-SILNICE a.s. Przypomnijmy, że zadanie realizuje powiat pszczyński przy udziale finansowym gminy Pszczyna i gminy Goczałkowice-Zdrój.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.