pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 lipca 2017
  • wyświetleń: 5067

Duże pieniądze na nowoczesne oświetlenie w gminie Pszczyna

3.509.190 zł ma kosztować wymiana 2500 starych lamp na nowoczesne z układami LED. Dzięki temu gmina Pszczyna zyska duże oszczędności. Na ten cel Urząd Miejski pozyskał ogromną dotację, która wyniesie prawie 3.000.000 zł.

Oświetlenie, umowa, Pszczyna
Podpisano umowę na nowoczesne oświetlenie w gminie Pszczyna. · fot.


W poniedziałek 26 czerwca burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowe z wykonawcą. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum firm PPUH Agmar - Agnieszka Kloc - Grzeszczak oraz Przedsiębiorstwo Elektromontażowe Kazimierz Zawada z Pszczyny.

Głównym celem miejskiej inwestycji jest obniżenie wysokich kosztów eksploatacji obecnego systemu oświetleniowego, a także zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na znaczne ograniczenie emisji CO2. Wymiana starych lamp, a także modernizacja systemu spowoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej o ok. 746,36 MWh rocznie.

- To największa inwestycja w naszej gminie w system oświetleniowy, od kiedy został on zbudowany. Obniżenie zużycia energii pozwoli na duże oszczędności. Wymiana opraw i modernizacja systemu oświetlenia powinna zakończyć się z końcem października. Zadanie możemy zrealizować dzięki temu, iż od trzech lat prowadziliśmy trudne rozmowy z Tauronem o rozdzielenie majątku w postaci lamp i szaf oświetleniowych. Uporządkowaliśmy stan prawny i majątkowy - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Remont oświetlenia ulicznego może przynieść oszczędności w wysokości około 350 tys. zł poprzez niższe koszty za energię elektryczną oraz ok. 210 tys. zł w części budżetu przeznaczonego na konserwację.

Projekt "Poprawa efektywności energetycznej systemu oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Pszczyna" współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, poddziałanie: 4.5.1. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - ZIT.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.