pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 lipca 2017
  • 3 lipca 2017
  • wyświetleń: 28468

Wypadek w Porębie: 4 osoby ranne, interweniowało pogotowie lotnicze

W niedzielę około godziny 11.30 w Porębie doszło do niebezpiecznego wypadku. Na miejscu interweniowało pogotowie lotnicze.

Wypadek w Porębie obok bylej disco weekend
Wypadek w Porębie: interweniowało pogotowie lotnicze · fot.


W niedzielę około 11.30,dyżurny pszczyńskiej jednostki policji odebrał informację o zdarzeniu drogowym. Ze zgłoszenia wynikało, że na ul. Wodzisławskiej, w okolicach skrzyżowania z ul. Barbórki, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów.Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym m-ki Fiat Siena, 60-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadąc w kierunku Pszczyny, musiał gwałtownie hamować. W ten sposób chciał uniknąć najechania na tył poprzedzającego go samochodu osobowego. Policjanci ustalają markę i numery rejestracyjne tego pojazdu. Wiadomo, że jego kierowca skręcał w prawo, w ul. Barbórki.

Z relacji świadków wynika także, że dopiero w ostatniej chwili zasygnalizował zamiar skrętu. Ostatecznie, nagłe hamowanie jadącego za nim kierowcy Fiata spowodowało, że doszło do "czołówki" jego samochodu z Oplem. Jadący z przeciwnego kierunku kierowca Insigni, 27-latek z Kryr, nie był bowiem już w stanie zatrzymać samochodu.

Wypadek w Porębie obok bylej disco weekend
Wypadek w Porębie: interweniowało pogotowie lotnicze · fot.


Na skutek zderzenia pojazdów obrażeń doznały 4 osoby: kierujący fiatem, który helikopterem został przetransportowany do szpitala- stwierdzono u niego złamanie kości zatokowej, pęknięcie oczodołu i kości jarzmowej, jadąca z nim 66 letnia pasażerka, która trafiła pod opiekę lekarzy ze złamaną kością śródręcza i podróżująca z nimi wnuczka. U dziecka, szczęśliwie, stwierdzono jedynie ogólne potłuczenia. Z podobnymi obrażeniami ciała do szpitala trafiła również pasażerka Opla.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.