pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 lipca 2017
  • wyświetleń: 2861

W Pawłowicach już za kilka dni ulice będa miały nowych patronów

9 lipca w Pawłowicach wejdzie w życie uchwała dotycząca zmian nazw ulic, które, w myśl ustawy z 1 kwietnia 2016 r., propagują komunizm lub inny ustrój totalitarny.

Świerczewskiego, Wodzisławska, Pawłowice
Od 9 lipca ul. Generała Świerczewskiego w Pawłowicach będzie nosiła nazwę ul. Wodzisławska. · fot.


W gminie Pawłowice Rada Gminy zdecydowała o zmianie czterech nazw. Ulica Ludowego Wojska Polskiego będzie ulicą Wojska Polskiego, ulica Generała Świerczewskiego będzie ulicą Wodzisławską, ulica 22 Lipca będzie ulicą Prostą, natomiast ulica Zawadzkiego w Golasowicach nadal pozostanie ul. Zawadzkiego, z tym że jej patronem będzie urodzony w XVIII wieku biolog, profesor Uniwersytetu Lwowskiego - Aleksander Zawadzki.

Przy nazwach zmienionych ulic mieszka kilkaset osób. Jak informuje Urząd Gminy, dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne pojazdów, mimo zmiany nazwy ulicy, będą ważne dopóki np. nie upłynie termin ich ważności. Przedsiębiorcy są natomiast zobowiązani do zmiany danych w KRS i złożenia wniosek o zmianę wpisu do CEIDG w terminie 7 dni od dnia zmiany danych, czyli do 15 lipca.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.