pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 lipca 2017
  • 6 lipca 2017
  • wyświetleń: 5094

Radni domagają się nowych przystanków na osiedlu Stara Wieś

Radni Rady Miejskiej w Pszczynie Marcelina Leki i Ryszard Baron złożyli wniosek do burmistrza, w którym zwrócili się z prośbą o kompleksowy remont przystanków na osiedlu Stara Wieś lub ich całkowite zburzenie i zakupienie nowych.

przystanek Staromiejska
Zniszczona wiata przystankowa przy ulicy Staromiejskiej.


Przystanki autobusowe przy ulicy Rybnickiej (na wysokości skrzyżowania z ulicą Leśną) oraz przy ulicy Staromiejskiej (przy skrzyżowaniu z ulicą Miodową) od dawna nie cieszą się dobrą sławą. Radni Marcelina Leki i Ryszard Baron w piśmie do burmistrza zwracają uwagę, że ich charakterystyczna drewniana konstrukcja jest znacząco zniszczona i może grozić nawet zawaleniem.

przystanek
Przystanek przy ulicy Rybnickiej · fot.


Radni wspólnie napisali pismo do burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, w którym poprosili o całkowity remont ów przystanków lub ich całkowite wyburzenie i montaż, nowych, lżejszych, bezpieczniejszych konstrukcji. Swoją prośbę uzasadniali również tym, iż od tego roku przystanki na osiedlu Stara Wieś są wykorzystywane m.in. na uruchomionej przez powiat pszczyński nowej trasie Pszczyna - Żory - Pszczyna, dlatego ich stan techniczny powinien być nienaganny i nie budzący żadnych zastrzeżeń.

przystanek
Wiata przy ulicy Staromiejskiej · fot.


Pismo radnych zostało pozytywnie rozpatrzone przez Urząd Miejski w Pszczynie. Po dokonaniu oględzin obu wiat przystankowych stwierdzono, że koszt naprawy przystanków przekracza cenę postawienia nowych, dlatego wiaty zostaną zdemontowane, a na ich miejscu staną nowe.

ulica Rybnicka
Przy ulicy Rybnickiej będzie nowa wiata. · fot.


- Nowe wiaty przystankowe zostaną zakupione w roku bieżącym w ramach posiadanych środków finansowych lub zostaną zaplanowane do zakupienia w 2018 roku - poinformował Marcelinę Leki zastępca burmistrza, Grzegorz Wanot.

kk / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.