pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 lipca 2017
  • wyświetleń: 5829

W sierpniu rusza przebudowa ul. Bogedaina w Pszczynie

Z początkiem sierpnia rozpocznie się przebudowa ul. Bogedaina w Pszczynie. Na odcinku 570 metrów przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni wraz z chodnikami. W trakcie realizacji inwestycji posadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy.

Bogedaina, umowa, ulica
W sierpniu rusza przebudowa ul. Bogedaina. · fot.


We wtorek 4 lipca burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą. Przetarg wygrała firma Eurovia Polska, która na wykonanie inwestycji ma czas do końca czerwca 2018 roku. Kompleksowa przebudowa ul. Bogedaina będzie kosztowała 1.242.221 zł.

Inwestycja przewiduje wymianę nawierzchni jezdni, a także budowę nowych chodników. Przy okazji inwestycji powstał projekt zieleni, który zakłada w miejscu starych i chorych drzew nasadzenie nowych.

- To bardzo duża drogowa inwestycja, przy okazji której nie tylko wymieniona zostanie nawierzchnia, ale również ciągi piesze. Posadzimy także nowe drzewa. Projekt zieleni otrzymał pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków. Zakłada on m.in. nasadę 76 buków - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Ulica Bogedaina w Pszczynie - 03.2017 · fot.


Pozostałości po starej alei bukowej zostaną uzupełnione. W projekcie dobrano gatunki, które sprawdzą się w warunkach miejskich. W poszyciu posadzone zostanie 4021 szt. róży okrywowej.

Przebudowa ul. Bogedaina jest kolejną inwestycją po remoncie płyty rynku, ul. Kościuszki, ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, 3 Maja oraz Zamenhofa, budowie chodnika przy ul. Korfantego, a także parkingów przy ul. Dworcowej i Chrobrego, która zakłada modernizację i uporządkowanie dróg w centrum miasta. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z przebudową chodnika wzdłuż ul. Wojska Polskiego.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.