pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 lipca 2017
  • wyświetleń: 7094

Przy drodze technologicznej jest 60 domów, radna prosi o jej remont

Radna Jolanta Spek złożyła interpelację dotyczącą drogi technologicznej na odcinku od Kobióra do Ćwiklic. Zwraca uwagę na jej zły stan i prosi o podjęcie działań, które umożliwią "normalne korzystanie z drogi".

Droga technologiczna
Droga technologiczna za osiedlem Daszyńskiego w Pszczynie · fot.


Droga technologiczna (tzw. rurociąg) jest drogą służącą Górnośląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów do napraw wodociągów, ale przede wszystkim służy mieszkańcom jako dojazd do posesji.

- Droga jest w bardzo złym stanie technicznym, liczne ubytki, koleiny, a po opadach deszczu tworzą się takie rozlewiska, że droga odcinkami jest nieprzejezdna, wystające gałęzie drzew rosnących na poboczu uniemożliwiają normalne korzystanie z drogi - wymienia radna Jolanta Spek. - Około 60 domów musi korzystać po części z tej drogi, aby dojechać do swoich posesji bo innej drogi nie mają. Obecny stan drogi stanowi realne zagrożenie dla użytkowników, a jest to również droga wyznaczona jako "Międzygminny Szlak Rowerowy Plessówka", którego użytkownikami są również mieszkańcy naszego powiatu i nie tylko - nadmienia radna.

Jolanta Spek podczas sesji Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.06.2017 · fot.


Jolanta Spek zauważa w piśmie do burmistrza, że na każdym zebraniu wiejskim, również licznymi pismami zgłaszany jest ten problem, jednak bez efektów.

- Dlatego zwracam się do pana burmistrza o podjęcie odpowiednich kroków przez gminę w celu rozwiązania tego bardzo ważnego dla mieszkańców problemu, który ciągnie się latami. Bardzo proszę o pilne podjęcie działań mających na celu naprawę tej drogi jak również przejęcie tej drogi przez gminę Pszczyna - prosi radna.

Nie jest to pierwsza interwencja radnych w sprawie drogi technologicznej. W marcu w tej sprawie pisali do burmistrza radni zrzeszeni w klubie "Ziemia Pszczyńska".

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.