Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 lipca 2017
  • 10 lipca 2017
  • wyświetleń: 11681

W kopalni Krupiński w Suszcu powstanie hydroelektrownia?

Jastrzębska Spółka Węglowa w ramach restrukturyzacji górnictwa została zobowiązana do zamknięcia kopalni Krupiński w Suszcu. Teraz podjęła inicjatywę zagospodarowania całej infrastruktury. Mają w tym pomóc doświadczeni partnerzy zagranicznych inwestycji wspierających zagospodarowanie terenów i wyrobisk po kopalniach węgla kamiennego. Jedną z opcji jest zbudowanie elektrowni szczytowo-pompowej.

Krupiński Suszec, kopalnia JSW, węgiel, górnictwo
W kopalni Krupiński w Suszcu powstanie hydroelektrownia? · fot.


Podczas niedawnego International Maining Forum 2017, który zorganizowano w kopalni Pniówek w Pawłowicach, zostało podpisane porozumienie, na bazie którego Jastrzębska Spółka Węglowa będzie współpracować między innymi przy studium wykonalności i możliwych rozwiązaniach technologicznych.

List intencyjny podpisali przedstawiciele firmy czeskiej CKD Blansko, Sage Power oraz Energoprojekt z Warszawy, lidera w projektowaniu bloków energetycznych oraz realizującą budowy i modernizacje, głównie hydroelektrowni.

- Szukamy nowych sposobów zagospodarowania terenów po kopalni Krupiński. Mogę już złożyć deklarację, że nasza spółka zależna Jastrzębskie Zakłady Remontowe przeniesie tam część swojej działalności, współpracujemy też z dużym śląskim biurem architektonicznym w zakresie koncepcji zagospodarowania tego terenu i elektrownia jest kolejnym projektem, przy którym chcemy rozpocząć poważną współpracę - powiedział Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

new / pless.pl, źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa SA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA