pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 lipca 2017
  • wyświetleń: 5487

Powiat otrzymał prawie 2,8 mln zł na remont dwóch ulic

Starosta pszczyński, Paweł Sadza otrzymał informację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o przyznaniu dofinansowania w ramach usuwania skutków intensywnych opadów deszczu, które miały miejsce w 2013r. Tym razem chodzi o remont dróg powiatowych - ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju i ul. Wycecha w Rudołowicach. Kwota dofinansowania to niespełna 2,8 mln zł.

Ulica Brzozowa w Goczałkowicach-Zdroju - 07.2017 · fot.


Ulice Brzozowa i Wycecha stanowią główne połączenie drogowe pomiędzy Rudołtowicami a Goczałkowicami-Zdrojem. Remont obejmie odcinek o długości aż 2,5 kilometra - od skrzyżowania z DK1 w Goczałkowicach-Zdroju do skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach. W zakres robót wejdzie m.in. remont nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową drogi, remont chodnika z wymianą krawężnika, oczyszczenie rowów przydrożnych i naprawa elementów kanalizacji deszczowej oraz remont zjazdów z drogi.

O promesę na to zadanie powiat zabiegał od 2013r. Szacunkowy koszt remontu całego odcinka wyniesie ok. 3,5 mln zł. 80% tej kwoty sfinansuje budżet państwa. Promesa na kwotę ok. 2,8 mln zł to największa, jaką do tej pory otrzymał powiat. Pozostałą część dołożą samorządy - powiat pszczyński (400 tys.), gmina Pszczyna (100 tys.) oraz gmina Goczałkowice-Zdrój (200 tys.)

- Remont ulicy Brzozowej i Wycecha to kolejne bardzo duże zadanie drogowe, jakiego w tym roku się podjęliśmy. Cały czas trwają prace na ulicy Topolowej i Lompy w gminie Miedźna oraz Zdrojowej i Jeziornej w Pszczynie i Goczałkowicach - przypomina starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Od 2011 roku udało nam się zrealizować już 35 zadań w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych, których łączna wartość wynosi prawie 13,5 mln zł. Aż 11 mln pozyskaliśmy ze źródeł zewnętrznych - podkreśla starosta.

Przypomnijmy, do tej pory powiatowi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych udało się wyremontować już m.in. ul. Sportową we Frydku, ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, ul. Kosów w Studzienicach, ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Słowackiego w Piasku, ul. Wiejską i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju czy ul. Kosów w Studzienicach. Ponadto, wyremontowano liczne przepusty i odwodnienia m.in. w Pszczynie, Wiśle Wielkiej, Goczałkowicach-Zdroju czy Studzienicach. Remontu doczekały się też mosty w ciągu ul. Łącka Grobla w Łące, ul. Pokoju w Brzeźcach, ul. Katowickiej w Pszczynie, ul. Jedności w Studzionce czy ul. Szewczyka w Studzienicach.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.