Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 lipca 2017
  • wyświetleń: 7291

Pijany kierowca Nissana spowodował kolizję na DW 928

Brawurowa jazda młodego kierowcy Nissana zakończyła się tylko kontrolną wizytą u lekarza. 24-latek z Łazisk Górnych przejeżdżał przez Kobiór z przeszło 2 promilami alkoholu w organizmie i obowiązującym go zakazem sądowym. Swoją podróż zakończył na przydrożnym drzewie, wcześniej jednak uderzając w inny samochód.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, kilka minut przed 19.00, na drodze wojewódzkiej numer 928 w Kobiórze. 24-latek z Łazisk Górnych był kompletnie pijany, kiedy został przekazany w ręce pszczyńskich policjantów. Stało się to chwilę po tym, jak uderzył w wyprzedzające go BMW, a następnie w przydrożne drzewo. Całe zajście na drodze widział jadący za nim policjant z tyskiej drogówki. Jako doświadczony mundurowy podejrzewał, że brawurowa jazda kierowcy Nissana mogła być spowodowana zakazanymi promilami na drodze.

Nie pomylił się. Od razu dostrzegł u młodego kierowcy mętne oczy, a na czole charakterystyczne krople potu spotykane często u nietrzeźwych kierowców, potocznie nazywane przez policjantów z drogówki "rosą". Ponadto policjant zauważył porozrzucane po całym samochodzie puste puszki po piwie. Okazało się, że 24-latek z wynikiem znacznie przekraczającym 2 promile alkoholu w organizmie postanowił wsiąść do swojego samochodu i ruszyć w trasę.

Szczęśliwie, nikomu nic poważnego się nie stało. Prawdopodobnie młodemu kierowcy Nissana uda się uniknąć dłuższego pobytu w szpitalu, lecz z pewnością już wkrótce będzie musiał stawić czoło konsekwencjom prawnym swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę "na podwójnym gazie", niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów i za brak wymaganych dokumentów podczas jazdy samochodem.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.