pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 lipca 2017
  • wyświetleń: 4467

Radny zgłasza problem niedrożnej kanalizacji na os. Piastów

Podczas XXXIV sesji Rady Miejskiej w Pszczynie, radny Kamil Widłok złożył wniosek dotyczący niedrożności kanalizacji deszczowej na osiedlu Piastów. W odpowiedzi otrzymał wiadomość, że osiedlowa kanalizacja nie jest własnością gminy. Po upływie niecałego miesiąca burmistrz wysłał uzupełnienie do odpowiedzi, w którym zapewnił, że wizja sprawdzająca kanalizację została przeprowadzona.

Tęcza na Piastów
Osiedle Piastów w Pszczynie · fot.


25 mają radny Widłok złożył wniosek, w którym przedstawił stan kanalizacji deszczowej na osiedlu Piastów. Wnioskował o niezwłoczne wykonanie przeglądu odpływów kanalizacji deszczowej na ulicach w obrębie osiedla Piastów w Pszczynie oraz dokonania czyszczenia niedrożnych studzienek odpływowych.

W odpowiedzi burmistrz Pszczyny poinformował radnego, iż kanalizacja na osiedlu Piastów nie jest własnością gminy Pszczyna (z wyjątkiem ulicy Dobrawy) oraz że Urząd Miasta utrzymuje tylko wpusty uliczne ze studniami i przekanaliki znajdujące się w drogach gminnych (ul. Bolesława Śmiałego, Bolesława Krzywoustego, Kazimierza Wielkiego, Kazimierza Sprawiedliwego). Ponadto z powodu niewystarczających środków finansowych na bieżące utrzymanie dróg, Wydział Gospodarki Komunalnej zleca czyszczenie lub naprawę wpustów ulicznych, tylko w przypadku ich niedrożności.

Po niecałym miesiącu zostało wysłane uzupełnienie do odpowiedzi. W którym Dariusz Skrobol przekazuje do wglądu radnego Kamila Widłoka protokół z przeprowadzonej na osiedlu Piastów wizji sprawdzającej drożność kanalizacji. W dokumencie możemy przeczytać: "Stwierdzono, iż wszystkie wpusty są drożne, ponieważ w żadnym wpuście nie stwierdzono zastoiska wody wskazującego na niedrożność. W istniejących zaniżeniach, obniżeniach dróg stwierdzono zastoiska wody. Niezależnie, kilka wpustów przewidziano do wykonania czyszczenia, które zostanie wykonane w ramach bieżącego utrzymania". Warto zaznaczyć, że wizja odbyła się po intensywnych, nocnych opadach deszczu.

kk / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.