pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 lipca 2017
  • wyświetleń: 5776

34-latek skradł elektronarzędzia, a potem chował się w rzepaku

34-letni mieszkaniec Pszczyny ukradł elektronarzędzia. Potem schował się w rzepaku. W ten sposób chciał uniknąć konfrontacji z przejeżdżającym patrolem policji. Wychylił jednak na chwilę głowę, co nie umknęło uwadze mundurowych. Został zatrzymany wraz z całym łupem godzinę po zgłoszeniu.

34-latek z Pszczyny swoje zachowanie tłumaczył dużą ilością wypitego alkoholu i zaistniałą sytuacją. Wyjaśniał, że wracając w niedzielę rano od znajomych z Jankowic, skorzystał po prostu "z okazji". Samochód, z którego ukradł elektronarzędzia był bowiem otwarty. Zabrał tylko tyle, ile był w stanie "uwieźć" na rowerze. Straty jednak i tak wyniosły 10 tysięcy złotych.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery firmowe. To między innymi dzięki zapisowi monitoringu zdołano tak szybko ustalić rysopis rowerzysty. Zatrzymany 34-latek wyjaśniał, że widząc zbliżający się patrol policji postanowił ukryć się w rzepaku. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jakie mogą grozić mu konsekwencje prawne, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Wpadł, kiedy wychylił głowę. Mundurowi natychmiast ruszyli w jego kierunku i po krótkim pościgu zatrzymali go, odzyskując równocześnie cały skradziony sprzęt. W trakcie przesłuchania mieszkaniec Pszczyny przyznał się do zarzucanej mu kradzieży. O jego losie będzie więc teraz decydował sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.