pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lipca 2017
  • wyświetleń: 3147

Mamo! Tato! Mam już stałe zęby! Zadbajmy o nie od samego początku

Artykuł sponsorowany:

W okolicy 6/7 roku życia pojawiają się pierwsze stałe zęby trzonowe. Często zgłaszają się do nas Rodzice małych Pacjentów, którzy mylą trzonowce mleczne z trzonowcami stałymi. Niestety równie często wspomniane stałe zęby są już zaatakowane przez próchnicę. Ich budowa-głębokie bruzdy oraz pozycja w buzi od początku powodują problemy z higieną, co sprzyja zaleganiu resztek pokarmowych i prowadzi do rozwoju próchnicy.

Kids Smile Studio
fot.


Rekomendujemy wizytę tuż po pojawieniu się zębów stałych, nawet jeśli nie ma na nich czarnych punktów. Często próchnica powierzchowna albo atakująca boczne ścianki zębów pozostaje niezauważona nawet dla doświadczonego lekarza. Z pomocą przychodzą zdjęcia cyfrowe, mikroskop oraz laser diagnostyczny. Połączenie tych 3 elementów znacznie podnosi skuteczność diagnostyczną oraz pozwala na zdiagnozowanie nawet powierzchownej próchnicy.

Na tym etapie możemy zapewnić Małemu Pacjentowi komfortowe leczenie bez uciążliwego wiercenia w zębie za pomocą:
  • lakowania,
  • ozonowania,
  • fluoryzacji.


Są to metody mało inwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Przy procedurze ozonowania zęba stałego udzielamy rocznej gwarancji - szczegóły przedstawiamy na wizycie konsultacyjnej.Kids Smile Studio

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Wąska 5

kom. 539-50-30-20