pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lipca 2017
  • wyświetleń: 2321

Przebudowa ul. Witosa i Klonowej w Rudołtowicach

Do 31 lipca 2018 roku na półtorakilometrowym odcinku ul. Witosa w Rudołtowicach położona będzie nawierzchnia z betonowej kostki. W ubiegłym tygodniu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą.

Witosa, Rudołtowice
Ulica Witosa w Rudołtowicach · fot.


W ramach inwestycji nowa nawierzchnia pojawi się również na ul. Klonowej. Całość kosztować będzie gminę Pszczyna 1 700 422 zł. Zadanie wykona firma Rol-Bud z Kobielic.

- Rozpoczynamy przebudowę ponad 1,5 km drogi. Zadanie zostało podzielone na etapy. Najważniejsze, że za rok o tej porze prace będą dobiegały końca. Mimo tego, że większość nakładów w tym roku musieliśmy przeznaczyć na remonty i przebudowy szkół, konsekwentnie realizujemy zadania związane z rozbudową infrastruktury drogowej - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol

W pierwszym etapie planowane jest przeprowadzenie prac związanych m.in. z przebudową sieci wodociągowej, przebudową i budową przepustów, a także rozbudową systemu odwadniającego (powierzchniowego).

Następnie dokonane zostanie korytowanie wraz z ułożeniem podbudowy. Ostatnim etapem prac będzie ułożenie kostki o grubości 8 cm.

Zakończenie inwestycji powinno zakończyć się z końcem lipca 2018 roku.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.