Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 lipca 2017
  • wyświetleń: 2049

Wójt i dyrektor GZWiK Pawłowice rozdawali szklanki

Od niedawna wszyscy mieszkańcy Pawłowic maja w swoich kranach wodę ze studni głębinowych znajdujących się na terenie gminy. Sołectwa południowe (Golasowice, Pielgrzymowice, Jarząbkowice) z wody głębinowej korzystają od kilkunastu lat, natomiast do mieszkańców Warszowic, Krzyżowic, Pniówka, Pawłowic i Pawłowic Osiedla woda głębinowa uzdatniona w nowej stacji w Warszowicach trafiła w tym roku.

Wójt i dyrektor GZWiK Pawłowice rozdawali szklanki - 12.07.2017 · fot.


12 lipca wójt Franciszek Dziendziel, dyrektor Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Tomasz Herok, pracownicy urzędu gminy i GZWiK oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej Osiedla Pawłowice rozdawali szklanki z logiem gminnej wody mieszkańcom przechodzącym przez osiedlowy deptak.

Część promocyjnych szklaneczek dotarła do Pniówka, Krzyżowic i Warszowic dzięki samochodom GZWiK, które jeździły po sołectwach. Akcja promocyjna miała na celu uświadomienie mieszkańcom, że woda w kranie ma doskonałe właściwości nawadniające organizm i nie trzeba jej kupować w plastikowych opakowaniach.

- Dodatkowo, ta pochodząca z gminnych studni głębinowych, posiada więcej minerałów (ok. 300 mg/l) niż niejedna woda źródlana, a co najważniejsze - jest tania. Za jeden litr kranówki w gminie Pawłowice nie zapłacimy nawet jednego grosza. Dopiero 10 litrów da nam kwotę 5 groszy. Dodatkowym atutem kranówki pochodzącej ze studni głębinowych są jej walory smakowe - informuje Urząd Gminy.

Kolejne akcje promocyjne zostaną przeprowadzone w ramach Biegu Pawłowickiego, dożynek i otwarcia inhalatorium.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA