pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 lipca 2017
  • wyświetleń: 5812

26-latek skradzioną wujkowi kartą płacił za alkohol

Policjanci z Pawłowic zatrzymali 26-latka, który sześciokrotnie zbliżał do terminali w sklepach skradzioną kartę i tyle samo razy wypłacał pieniądze w bankomatach. W ten sposób w ciągu kilku godzin opróżnił konto swojego wujka. Mundurowym zatrzymany tłumaczył, że płacił głównie za alkohol i teraz bardzo tego żałuje. Mężczyzna postanowił sam zgłosić się na policję i do wszystkiego się przyznać.

Akt skruchy godny pochwały, tym bardziej, że niesforny młodzieniec zadeklarował się zwrócić całą skradzioną kwotę wujkowi tuż po pierwszej wypłacie w nowej pracy. Wyjaśniał przy tym, że skorzystał po prostu z okazji. Wiedział bowiem, gdzie wujek zwykł zostawiać swój portfel, a dodatkowo, znalazł w nim, zapisany na karteczce, numer PIN-u do karty.

26-latek aż dwunastokrotnie płacił kartą i wypłacał pieniądze. Za każdym razem regulując rachunki za używki. W wojażach po Żorach i Jastrzębiu Zdroju towarzyszyli mu jego znajomi. To z nimi tego wieczoru spożywał alkohol.

W prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu został sporządzony już akt oskarżenia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.