pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lipca 2017
  • wyświetleń: 2952

Gmina dostanie pół miliona złotych na budowę przyszkolnego boiska

500 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki trafi do budżetu gminy z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

nowe boisko w Pawłowicach
fot.


Gmina Pawłowice ubiegała się o pieniądze od marca, kiedy to złożyła stosowny wniosek do programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. Pieniądze z ministerstwa pokryją blisko 50 % wartości inwestycji, która w sumie ma kosztować niewiele ponad 1 mln 100 tys. zł. W miejscu już istniejącego boiska powstanie zupełnie nowe, ze sztuczną nawierzchnią przeznaczone do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

boisko pawłowice szkoła


Przy boisku będzie bieżnia o długości 100 metrów z trzema torami, częściowo pokrywająca się z bieżnią wokół boiska oraz rozbieg do skoku w dal zakończony piaskownicą. Dodatkowo powstanie tor przeszkód dla klas mundurowych. Inwestycja zakończy się w drugiej połowie sierpnia.

boisko pawłowice szkoła
fot.

kk / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.