pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 lipca 2017
  • wyświetleń: 3677

Przebudowa okolic pszczyńskiego rynku. Roboty drogowe rozpoczęte

20 lipca zaczęła się przebudowa okolic pszczyńskiego rynku. Aktualnie remontowana jest nawierzchnia chodnika przy ulicy Wojska Polskiego, który jest w bardzo złym stanie technicznym.

remont wojska polskiego droga
Prace przy zmianie nawierzchni chodnika już się rozpoczęły · fot.


Obecnie stan chodników jest bardzo zły. Nie ma możliwości wjazdu dla osób niepełnosprawnych, dlatego ta inwestycja jest tak istotna. Zdecydowałem, że wyremontowany zostanie cały ciąg pieszo-jezdny od rynku aż do ul. Żorskiej - tłumaczy burmistrz Skrobol.

Remontowany odcinekJak na razie robotnicy zajęli się częścią chodnika od parkingu do Pizzerii K2. Usunęli już jego nawierzchnię i przymierają się do dalszej pracy.

- Rynek to perła naszej architektury, dlatego kilka lat temu zdecydowałem o remoncie. W pierwszej kolejności wyremontowaliśmy główną płytę rynku. Oczywiście założyliśmy, że nie tylko ma być ona ładna, ale również funkcjonalna. Zostały nam więc dwa etapy. Remont chodników i nawierzchni drogowej. Prace umożliwią poszerzenie niektórych chodników o dwa, a nawet i trzy metry - informuje burmistrz Skrobol.

Wojska Polskiego remont drogi
Z powodu robót drogowych na ulicy będą małe utrudnienia · fot.


Kolejny etapie to kompleksowa budowa chodników wzdłuż ul. Wojska Polskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Tutaj prace obejmą m.in. oświetlenie uliczne, remont odwodnienia, zabudowę ławek, wykonanie zjazdów do posesji oraz wykonanie nowej izolacji pionowej odkrytych ścian fundamentowych kamienic.

Przetarg na "Przebudowę ul. Rynek i ul. Wojska Polskiego w Pszczynie" wygrał Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy "Betonit" z Czechowic-Dziedzic. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 2,5 mln zł. Podzielona na dwa etapy inwestycja ma zostać ukończona do maja 2018 roku.

kk / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.