pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 lipca 2017
  • wyświetleń: 4345

Strażackie ćwiczenia: w Jankowicach palił się las

W środę po południu strażacy z naszego regionu uczestniczyli w ćwiczeniach, przygotowujących służby mundurowe do działań podczas ewentualnego pożaru lasu.

Strażackie ćwiczenia w Jankowicach
Strażackie ćwiczenia w Jankowicach · fot.


19 lipca dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie otrzymał zgłoszenie "Pali się oddział 84 i 98 w Jankowicach". Natychmiast do akcji zadysponowane zostały zastępy pożarnicze z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Pszczynie oraz najbliższe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażackie ćwiczenia w Jankowicach
Strażackie ćwiczenia w Jankowicach · fot.


- W związku z intensywnie rozwijającym się pożarem oraz z koniecznością właściwej organizacji działań, niezbędne było dysponowanie kolejnych wozów bojowych z terenu powiatu pszczyńskiego oraz miast i powiatów ościennych. W kluczowym momencie akcji w działania zaangażowanych było 31 zastępów strażackich wyposażonych w m.in. zestawy pompowe i wężowe, działka przewoźne oraz zaplecze dowodzenia i łączności - relacjonuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie i dodaje, że na szczęście zgłoszone pożary w rzeczywistości okazały się ćwiczeniami, które zaplanowała Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach.

Strażackie ćwiczenia w Jankowicach
Strażackie ćwiczenia w Jankowicach · fot.


Były to największe od kilkunastu lat manewry jednostek ochrony przeciwpożarowej, na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie. Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania służb do gaszenia pożarów lasów oraz wypracowanie jeszcze lepszych rozwiązań na wypadek realnych zdarzeń.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.