pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1028

[ZDJĘCIA] Dzieci uczyły się bezpieczeństwa nad wodą

Obozujące w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące dzieci kolejny raz spotkały się z policyjnym profilaktykiem, strażakami i harcerzami z drużyny wodnej oraz bosmanem. Mundurowi omówili z młodym żeglarzomi podstawowe zasadach bezpieczeństwa. Stróże prawa poruszyli problemy niebezpiecznego odurzenia się dopalaczami oraz upojenia alkoholowego. Pogadanka odbyła się w ramach programów "Bezpieczne Wakacje- 2017" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Dzieci uczyły się bezpieczeństwa nad wodą - 31.07.2017 · fot.


Sezon żeglarski nad jeziorami w Goczałkowickim i w Łące rozpoczął się na dobre wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni. Żeglowanie na tych jednych z największych akwenów na Śląsku to nie lada gratka dla miłośników wody i przyrody. Podkreślają to także harcerze z pszczyńskiej drużyny wodniaków, którzy w sezonie letnim są stałymi bywalcami miejscowych ośrodków. Wspólnie ze specjalistami służb mundurowych i ratowniczych, pod czujnym okiem bosmana, udzielili cennych wskazówek swoim młodszym koleżankom i kolegom z obozu.

Zaprezentowali m.in. punkty związane z poprawnym zakładaniem kamizelki ratunkowej i omówili sytuacje, w których stanowi ona nieodzowny element wypoczynku na wodzie. Korzystając z możliwości dotarcia do tak dużej grupy dzieci i młodzieży, profilaktyk- sierżant sztabowy Szymon Czysz, poruszył także problem szkodliwości i zagrożeń ze strony środków odurzających oraz alkoholu. Przypomniał młodym słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą i wymienił konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania w takich miejscach.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.