pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2017
  • 4 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 8280

[ZDJĘCIA] Przy DK-1 rozpoczęła się budowa nowych ekranów

W tym tygodniu rozpoczęła się budowa zabezpieczeń przeciwhałasowych po obu stronach drogi krajowej nr 1 na odcinku pomiędzy Piaskiem a Pszczyną. Wartość inwestycji przekracza 10 milionów złotych.

Budowa ekranów dźwiękochłonnych przy DK-1 w Pszczynie - 03.08.2017 · fot.


Prace budowlane rozpoczęły się od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Pszczynie, na jezdni w kierunku Tychów. Na potrzeby realizacji tego etapu robót wyłączony z ruchu jest prawy pas na długości 300m, a ruch w tym czasie odbywa się jednym - lewym pasem. Kolejne zmiany organizacji ruchu będą uzależnione od postępu robót.

Zakres inwestycji:

ekrany, DK1, mapa
fot.


W ramach zadnia, na odcinku objętym inwestycją, zostaną wybudowane ekrany akustyczne o łącznej długości 3029,90m, powierzchni 17.594,15 m2 i wysokości od 4,5m do 6m. Wypełnienie ekranów zaprojektowano głownie z elementów nieprzeźroczystych, pochłaniających. W miejscach szczególnych, takich jak np. przestrzenie ekspozycyjne, rejony działalności gospodarczej, bliska lokalizacja budynków, dla zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego ekrany będą wypełnione panelami przeźroczystymi ze szkła akrylowego.

Wartość umowna inwestycji to 10.382.940,29 zł. Zgodnie z umową maksymalny czas realizacji wynosi 9 miesięcy. Wykonawca zaoferował 10-letni okres gwarancji jakości.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.