pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4910

Policyjna akcja: 36 mandatów dla kierowców, trzy dla pieszych

Kilkadziesiąt wykroczeń odnotowali pszczyńscy policjanci ruchu drogowego podczas wczorajszej akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Są to działania, w trakcie których policjanci szczególną uwagę skupiają na pieszych i rowerzystach oraz kierowcach popełniających wobec nich wykroczenia.

Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Kierujący natomiast byli karani między innymi za wykroczenia polegające na parkowaniu samochodów na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi.

- Przypominamy, że postój pojazdów w tych miejscach jest bardzo niebezpieczny z uwagi na ograniczoną widoczność jaką ma pieszy, który chce przejść na drugą stronę jezdni, a także dla zbliżających się do przejścia kierowców - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Podczas działań policjanci zanotowali 36 wykroczeń, których dopuścili się kierowcy. Mandatem karnym ukarano 34 z nich, 3 pieszych i w 3 przypadkach pouczono niechronionych uczestników ruchu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.