pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2017
  • 28 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 26472

[WIDEO] Koncerty i wykłady na 500 lat reformacji

W weekend w Pszczynie obchodzone były Dni Reformacji na Ziemi Pszczyńskiej. Uroczystości odbywały się w kościele ewangelicko-augsburskim, w Muzeum Zamkowym oraz na płycie rynku.Dni Reformacji były obchodzone w ramach jubileuszu 500 lat reformacji (1517-2017). Ich organizatorami w Pszczynie byli: Rada Parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pszczynie, Diecezja Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Powiat Pszczyński, Miasto Pszczyna i Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

500-lecie Reformacji - 27.08.2017 r. · fot.


Głównym punktem obchodów było uroczyste nabożeństwo z udziałem zwierzchnika Diecezji Katowickiej - ks. bp. dr. Mariana Niemca. Podczas nabożeństwa w kościele przez biskupa oraz burmistrza Pszczyny odsłonięta została tablica upamiętniająca byłych proboszczów parafii ewangelicko-augsburskiej w naszym mieście.

Loading...


500 lat reformacji - 26-27.08.2017 · fot.


Jubileuszowym wydarzeniom towarzyszyły występy muzyczne. Przed i po nabożeństwie odbył się koncert Orkiestry Dętej pod dyr. Adama Pasternego. W kościele wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", natomiast na rynku grupa Jagodziński Trio. Na scenie pojawiły się także: chórek dziecięcy "Nadzieja" ze Skoczowa, "Zespół Dzwonków" ze Skoczowa, rap "Jeden za wszystkich", chóry parafialne z Mysłowic i z Pszczyny.

Dni Reformacji na Ziemi Pszczyńskiej - 26-27.08.2017 · fot.


W ramach obchodów Dni Reformacji w Pszczynie odbyła się też sesja popularno-naukowa, a także widowiskowy pokaz laserowy w kościele: "Reformacja na Ziemi Pszczyńskiej". Nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych. Na rozstawionych stoiskach znaleźć można było liczne pamiątki, a także kupić dania z grilla i ciasta.

reformacja


Dochód z cegiełek na koncert zespołu "Śląsk" oraz z ofiary złożonej podczas koncertu wyniósł 13000 zł i taką parafia przekaże na rzecz Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie.

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.