pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 8801

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Policjant z Komisariatu Policji w Pawłowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę samochodu. Mieszkaniec Drogomyśla prowadził Audi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się, że 38-latek miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W nocy 7 sierpnia około godz. 22.30 starszy sierżant Kamil Waleczek - policjant z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Pawłowicach, jechał prywatnym samochodem ulicą Katowicką w Drogomyślu. W pewnym momencie zauważył wyjeżdżające ze stacji paliw Audi, którego kierowca nieomal doprowadził do zderzenia z jego samochodem.

Kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Policjant podejrzewał, że jadący przed nim kierowca Audi może być pijany. Postanowił pojechać za nim. Samochód podejrzanego skręcił do centrum Drogomyśla. Jechał zygzakiem. Po kilku kilometrach wjechał na jedną z dróg osiedlowych i zatrzymał się pod bramą domu. Tam policjant zatrzymał siedzącego za kierownicą pijanego mężczyznę.

Starszy sierżant Kamil Waleczek powiadomił oficera dyżurnego strumieńskiego komisariatu, który skierował na miejsce patrol interwencyjny. Badanie stanu trzeźwości alkomatem 38-letniego mieszkańca Drogomyśla wykazało ponad 3 promile w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grożą mu 2 lata więzienia oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.