pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4226

Dzieci z CWDiR Przystań spędziły wakacje w Klein Rönnau

Od 29 lipca do 6 sierpnia dziewięciu wychowanków Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" gościło w Klein Rönnau w Niemczech.

Wakacje w Klein Rönnau - 07-08.2017 · fot.


Dzieciom towarzyszyła jako tłumaczka osiemnastoletnia wolontariuszka, Katarzyna Zaborowska, a opiekę nad dziećmi sprawowała dyrektor placówki, Iwona Spora. Podopieczni po raz kolejny spędzili wakacje w zaprzyjaźnionym miasteczku na zaproszenie niemieckiego Czerwonego Krzyża - DRK-Ortsverein in Klein Rönnau. Gospodarze przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji, więc nie sposób było się nudzić, gdyż każdy dzień był pełen niespodzianek.

W czasie pobytu dzieci zwiedziły wiele zabytkowych i atrakcyjnych miejsc. Odwiedziły stare kupieckie miasto Lubeka, gdzie zobaczyliśmy m.in. Bramę Holsztyńską - symbol miasta hanzeatyckiego, najsłynniejszą i najważniejszą bramę miejską z okresu późnego średniowiecza w Niemczech. Zwiedziły Hansemuseum, gdzie ze słuchawkami na uszach poznawali historię Hanzy od szuwar w Nowogrodzie po konflikty w XVIII w. Spacerując z przewodnikiem po Lubece podziwiały również zabytkową katedrę, która powstała na przełomie XII i XIII w. oraz St. Marien zu Lübeck (St.Marien zu Lübeck) znajdujący się w samym sercu Lubeki, w którym mieści się wspaniały zegar astronomiczny.

klein ronnau dzieci
fot.


Wiele uśmiechów i zabawnych sytuacji przyniósł pobyt w Barfußpfad w Todesfelde, gdzie dzieci chodziły bosymi stopami po różnych tworzywach i miejscach. Niektórzy nawet mieli okazję kąpać się w "bajorku", gdy stracili równowagę przy przechodzeniu po belce. Kąpali się także w Morzu Północnym i Morzu Bałtyckim. W amfiteatrze pod gołym niebem widzieli także przedstawienie o przygodach Winnetou i Old Surehand zakończone pokazem fajerwerków. W czasie pobytu w Klein Rönnau poznali również pracę niemieckich strażaków, którzy zaprosili dzieci na pokaz samochodów strażackich i grilla.

- Organizatorzy otaczali nas wielką życzliwością i troskliwością, za którą bardzo dziękujemy, gdyż lepszej opieki i pobytu nie moglibyśmy sobie wymarzyć - dziękuje CWDiR Przystań w Pszczynie.

new, źródło: Powiat, CWDiR Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.