pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2275

Policjanci uczą seniorów jak unikac oszustów i nie stać się ich ofiarą

Okres wakacji sprzyja licznym wyjazdom. To nierzadko czas kiedy starsze osoby zostają same w domach. Właśnie z takimi osobami spotkał się pszczyński profilaktyk w Dziennym Domu Opieki Społecznej w Kobiórze. Omówiono najnowsze metody oszustw, aby ustrzec osoby przed utratą nierzadko oszczędności swojego życia.

Policja, seniorzy, bezpieczeństwo
W Kobiórze omówiono najnowsze metody oszustw, aby ustrzec osoby przed utratą nierzadko oszczędności swojego życia. · fot.


W czasie spotkania zorganizowanego dla pensjonariuszy Dziennego Domu Opieki Społecznej w Kobiórze, pszczyński profilaktyk przypomniał za pomocą prezentacji multimedialnej, oraz filmów profilaktycznych błędy, które nierzadko mogą prowadzić od utraty biżuterii oraz zasobów finansowych. Prowadzący policjant przekazał informacje jak zachować się gdy ktoś chce nam wyrwać np. torebkę, plecak.

Seniorzy wspólnie z policjantem zapoznali się z takimi narzędziami jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Sami przyznali, że są to bardzo innowacyjne narzędzia, które w znaczy sposób mogą poparwić bezpieczeństwo w ich okolicy, jednak z którymi muszą w domowym zaciszu zapoznać się dokładniej. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa na zakończenie uczestnikom spotkania rozdano tzw. "Koperty Życia", wspólnie omawiając ich funkcjonalność i prawidłowy sposób wypełnienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.