pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2017
  • 28 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 7247

Remont Brzozowej i Wycecha wykona firma Drogród

Od poniedziałku, 28 sierpnia wykonawca rozpocznie pierwsze prace związane z przebudową ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju i ul. Wycecha w Rudołowicach. W związku z pracami na tym odcinku będą występować utrudnienia.

Ulica Brzozowa w Goczałkowicach-Zdroju - 07.2017 · fot.


Realizacja inwestycji rozpocznie się 28 sierpnia od rozbiórki nawierzchni chodnika i krawężnika na długości ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Graniczną w kierunku DK1. W związku z tym na tym odcinku mogą wystąpić utrudnienia.

Z kolei 4 września wykonawca przystąpi do remontu nawierzchni ul. Brzozowej na odcinku o długości ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Graniczną w kierunku DK1 oraz ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Graniczną w kierunku Rudołtowic. Wtedy też remontowany odcinek zostanie na kilka tygodni wyłączony z ruchu. Kierowców zmierzających w stronę Rudołtowic prosimy o kierowanie się objazdem - przez DK1, dalej ul. Spokojną aż do ul. Zawadzkiego. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o rozważną jazdę.

Cały remont obejmie odcinek o długości aż 2,5 kilometra - od skrzyżowania z DK1 w Goczałkowicach-Zdroju do skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach. W zakres robót wejdzie m.in. remont nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową drogi, remont chodnika z wymianą krawężnika, oczyszczenie rowów przydrożnych i naprawa elementów kanalizacji deszczowej oraz remont zjazdów z drogi.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych przez powiat pszczyński z budżetu państwa (3,2 mln zł) oraz wkładu finansowego powiatu (ok. 500 tys.), gminy Pszczyna (100 tys.) i gminy Goczałkowice-Zdrój (200 tys.).

Na wykonanie całego remontu wykonawca, firma Drogród z Ćwiklic ma czas do końca listopada.

new, ab / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.