pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1600

Powiat pszczyński weźmie udział w projekcie "Śląskie bez barier"

Starostwo Powiatowe w Pszczynie weźmie udział w projekcie "Śląskie bez barier", który pomoże m.in. usprawnić jednostki publiczne w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

punkt dla osób niepełnosprawnych
Powiat pszczyński w projekcie "Śląskie bez barier" · fot.


Projekt "Śląskie bez barier" realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a ma na celu monitoring stopnia wdrożenia Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych w śląskich jednostkach administracji publicznej. Na podstawie przeprowadzonych w ramach projektu badań możliwe będzie określenie stopnia realizacji Konwencji, a co za tym idzie ustalenie, jakie ewentualne zmiany i usprawnienia możliwe będą do wprowadzenia w monitorowanych urzędach. W projekcie wezmą udział łącznie 54 jednostki administracji publicznej z terenu województwa śląskiego, w tym pszczyńskie starostwo.

- Biorąc udział w tym projekcie przyczynimy się do znalezienia rozwiązań i wypracowania standardów ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami na niezależne funkcjonowanie w placówkach publicznych - podkreśla starosta Paweł Sadza.

Projekt realizowany będzie przez Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych "MOST" i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Porozumienie o współpracy w tym zakresie z powiatem pszczyńskim zostało podpisane 16 sierpnia. Zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na 2019r.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.