pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 599

Jubileusz strażaków - ochotników z Pielgrzymowic

W niedzielę, 20 sierpnia, Ochotnicza Straż Pożarna z Pielgrzymowic świętowała jubileusz 120 lat istnienia.

Jubileusz strażaków-ochotników z Pielgrzymowic - 20.08.2017 · fot.


Spotkanie rozpoczęło się od przemarszu pocztów sztandarowych zaproszonych jednostek OSP wraz z jubilatami do kościoła św. Katarzyny na uroczystą mszę, po której, na placu przy strażnicy odbyła się główna ceremonia strażacka. Prezes OSP Pielgrzymowice Mirosław Orszulik przedstawił ponad stuletnią historię jednostki i wraz z wójtem Franciszkiem Dziendzielem wręczył odznaczenia i medale zasłużonym strażakom.

Podczas jubileuszu nie mogło zabraknąć życzeń, które złożyli przybyli goście, m. in. wójt gminy, przewodniczący rady gminy Aleksander Szymura oraz członek zarządu powiatu pszczyńskiego Grzegorz Nogły.

Jak przystało na strażaków, w dniu jubileuszu wody było pod dostatkiem, dzięki nieustannie padającemu deszczowi. Opady ustały po południu, kiedy strażacy do wspólnej zabawy przy muzyce zaprosili mieszkańców Pielgrzymowic i wszystkich chętnych.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.