pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1342

"Na ratunek 112" na terenie Szkoły Podstawowej w Warszowicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudzkiego w Warszowicach podczas ostatniego czwartku wspólnie z nauczycielami poszukiwali "nocą skarbów". Jednak oprócz tych materialnych, wzbogacali skarbnicę swojej wiedzy o niesienie pomocy innym w myśl hasła: "Na ratunek 112".

"Na ratunek 112" na terenie Szkoły Podstawowej w Warszowicach - 08.2017 · fot.


Frekwencja podczas nocowania na terenie Szkoły Podstawowej w Warszowicach dopisała. Ponad 60 uczniów po zakończonych grach i zabawach podzielono na 6 grup. Wszyscy wysłuchali przemówienia Wójta Pawłowic odnośnie sytuacji kryzysowych, a następnie udali się do specjalnie przygotowanych stanowisk, takich jak np.: tor przeszkód przygotowany przez ochotniczą straż pożarną w połączeniu z nauką obsługi sprzętu gaśniczego i zwiedzaniem wozu bojowego, poprzez naukę prawidłowego bandażowania, rozmowę z ratownikiem medycznym, na stanowisku policyjnym kończąc.

Funkcjonariusze policji z Pawłowic i Pszczyny zaprezentowali uczniom film profilaktyczny dot. ratowania życia, oraz krzyżówkę profilaktyczną, którą wspólnie rozwiązali. Ponadto uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań dotyczących niesienia pomocy, na które dzielnicowy wraz z profilaktykiem chętnie odpowiadali. Organizatorzy zadbali również o bezpieczeństwo uczestników wyposażając ich w opaski odblaskowe, aby byli lepiej widoczni na drogach. Policjanci wykorzystali ten fakt, demonstrując prawidłowe korzystanie z otrzymanych odblaskowych prezentów.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Warszowicach

43-254 Warszowice
ul. Pszczyńska 2

tel. 032 4723403

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.