pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1338

Wędkowali pod okiem policji, straż pożąrnej, pogotowia i harcerstwa

Koło PZW nr 113 z Kobióra jak co roku zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji o tytuł najlepszego młodego wędkarza przystąpiło łącznie 20 uczestników. Zawodnicy i zawodniczki nie spodziewali się jednak, że czekają na nich takie atrakcje jak asysta policji, straży pożarnej, pogotowia czy harcerza z drużyny wodnej.

Wędkowali pod okiem policji, straż pożąrnej, pogotowia i harcerstwa - 08.2017 · fot.


Komenda Powiatowa Policji wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim (Koło nr 113 Kobiór) oraz zaproszonymi gośćmi w postaci Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Harcerza sprawili, że zawody wędkarskie były wyjątkowe. Młodzi adepci wędkarstwa mogli posłuchać krótkich prelekcji na temat "Bezpieczeństwa w wakacje nad wodą".

Pszczyński profilaktyk przekazał uczestnikom posiadającym największą wiedzę podczas rozwiązywania specjalnie przygotowanej krzyżówki elementy odblaskowe oraz udostępnił radiowóz do zwiedzania. Przedstawiciele pogotowia ratunkowego przekazali wiedzę w jaki sposób ratować ludzkie życie. Przypomnieli również numer ratunkowy nad wodą, którego uczestnicy spotkania jeszcze nie znali - 601-100-100.

Strażacy zaprezentowali swój wóz bojowy oraz w jaki sposób używać rzutki ratunkowej celem udzielenia osobie tonącej pomocy. Wiele dzieci próbowało wykonywać takie rzuty. Harcerz z IV Drużyny Wodnej wskazał wady ubioru zbyt małej lub zbyt dużej kamizelki asekuracyjnej. Wskazał różnice pomiędzy kamizelką ratunkową a asekuracyjną oraz przekazał wiedzę w jaki sposób wzywa się pomocy będąc na wodzie. Wszystkie służby opuszczały miejsce zawodów wędkarskich z przekonaniem, że jeśli jakieś zdarzenie nadzwyczajne zaistnieje w przyszłości to osoby obecne podczas spotkania udzielą pomocy potrzebującym w prawidłowy sposób.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.