pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2017
  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 2760

Jerzy Gorzelik o Wojciechu Korfantym - wykład otwarty w ratuszu

Za nami:

W pierwszy wtorek września w Urzędzie Miejskim w Pszczynie odbędzie się wykład otwarty poświęcony Wojciechowi Korfantemu. Poprowadzi go dr Jerzy Gorzelik.

Wystawa poświęcona Korfantemu
Wojciech Korfanty


- Wojciech Korfanty był i pozostaje nadal najbardziej kontrowersyjnym śląskim politykiem. Jaką wizję Śląska reprezentował? Oficjalna, podręcznikowa biografia jest powszechnie znana, natomiast inne punkty jej widzenia są tłumione lub negowane. Dr Jerzy Gorzelik ma zamiar przedstawić postać Korfantego jako Ślązaka, dla którego dobro Ślązaków było najważniejsze. Jest to punkt widzenia, który wśród wielu osób budzi sprzeciw, podobnie jak budziły sprzeciw opinie Korfantego wśród ludzi mu współczesnych. Z pewnością można się spodziewać ciekawej, żywej prelekcji, która pomoże wyrobić sobie zdanie zarówno o Korfantym, jak i naszym prelegencie - zachęcają do udziału organizatorzy.

Zapraszamy 5 września o 17.00 do sali sesyjnej pszczyńskiego ratusza.

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.