pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3049

Pracownie w "Samochodówce" i "Rolniczoku" wyremontowane

Łącznie dziewięć nowych pracowni do kształcenia zawodowego powstało w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 oraz Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Właśnie zakończyły się prace budowlane, które w powiatowych zawodówkach prowadzone były od czerwca. Do końca listopada nowe klasy wyposażone zostaną w meble, komputery i sprzęt do nauki zawodu.

Nowe pracownie PZS nr 1 · fot.


Powiatowy Zespół Szkół nr 1 wzbogacił się o dwie nowe pracownie - poligraficzną i druku (powstała w budynku przy ul. Kopernika) oraz językową, która służyć będzie do praktycznej nauki języka obcego zawodowego (powstała w budynku przy ul. Poniatowskiego). Prace polegały przede wszystkim na wymianie posadzki, przemalowaniu ścian, wymianie drzwi wewnętrznych, wymianie instalacji elektrycznej, sieci LAN oraz montażu oświetlenia energooszczędnego. Remont w "Samochodówce" za 115 tys. zł wykonała firma Termo-Zedbud Sp. z o.o. z Pszczyny.

Już niedługo uczniowie PZS nr 2, największej placówki prowadzonej przez powiat pszczyński będą mogli korzystać z pracowni usług gastronomicznych z zapleczem cateringowym, pracowni architektury krajobrazu, pracowni rysunku technicznego i dokumentacji technicznej, pracowni elektrycznej i elektronicznej, pracowni montażu i konserwacji urządzeń elektrycznych oraz dwóch pracowni języka obcego zawodowego. Szeroki zakres prac w szkole obejmował m.in. wyburzenia i budowę ścian, montaż drzwi wewnętrznych, tynkowanie, roboty malarskie, wymianę posadzki i podłogi, instalację grzejników, umywalek, hydrantów, kompaktów WC, instalacji LAN, montaż oświetlenia czy kamer monitoringu.

Nowe pracownie PZS nr 2 · fot.


Na potrzeby pracowni zaadaptowano pomieszczenia internatu znajdujące się na parterze oraz część pomieszczeń pierwszego i drugiego piętra. Dla potrzeb węzłów sanitarnych przebudowano także część piwnicy. Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Puchałka" z Pszczyny, a kwota zadania wyniosła ponad 1,2 mln zł.

Do końca listopada wszystkie pracownie wyposażone zostaną także w odpowiedni sprzęt do nauki zawodu, komputery czy meble.

Przypomnijmy, że nowe pracownie w powiatowych zawodówkach to efekt realizacji projektu pn. "Praktyczna nauka zawodu priorytetem Powiatu Pszczyńskiego - rozbudowa bazy oświatowej", na który pszczyńskie starostwo otrzymało ponad 1,7 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.ab, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.