Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4011

Klub Obywatelski zaprasza na spotkanie z posłem Arłukowiczem

Za nami:

Klub Obywatelski w Pszczynie zaprasza na spotkanie z posłem Bartoszem Arłukowiczem, byłym Ministrem Zdrowia w rządzie koalicji PO - PSL. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 sierpnia o godzinie 17.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

bartosz arłukowicz


Bartosz Arłukowicz urodził się 30 grudnia 1971 r. w Resku. Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i studiów MBA w Uniwersytecie Szczecińskim. Uzyskał specjalizację II stopnia z pediatrii. Ma uprawnienia członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Pracował m.in. w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Pomorskiego Uniwerytetu Medycznego i w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Wykładowca PUM. Za swą działalność na rzecz dzieci uhonorowany Międzynarodowym Orderem Uśmiechu (2006 r.) i przyznawaną przez najmłodszych szczecinian nagrodą "Brzdąca". W latach 2002 - 2007 zasiadał w Radzie Miasta Szczecina, w której w latach 2002 - 2006 przewodniczył Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej.

bartosz arłukowicz
Bartosz Arłukowicz to jeden z czołowych polityków PO · fot.


Od 2007 r. poseł na Sejm RP, członek Komisji Zdrowia i Komisji Spraw Zagranicznych. Od listopada 2009 r. do października 2010 r. wiceprzewodniczący Komisji Śledczej do zbadania sprawy przebiegu procesu legislacyjnego ustaw nowelizujących ustawę z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych i wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych w zakresie dotyczącym gier na automatach o niskich wygranych i wideoloterii oraz do zbadania legalności działania organów administracji rządowej badających ten proces.

W 2011 r. sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. W latach od 2011 - 2015 minister zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz. W Sejmie VIII kadencji przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA