pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3017

[ZDJĘCIA] Akcja "Express(owa) pomoc" na pszczyńskim rynku

25 sierpnia na pszczyńskim rynku odbyła się czwarta odsłona akcji "Express(owa) pomoc". Jej inicjatorem była rozgłośnia Radio Express. Tym razem w niesienie pomocy zaangażowali się: burmistrz Miasta Pszczyna Dariusz Skrobol z płetwonurkami, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, harcerze, przedstawiciele klasy mundurowej z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna oraz profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Express(owa) Pomoc - akcja na pszczyńskim rynku - 25.08.2017 · fot.


Celem akcji było ukazanie sposobów niesienia pomocy poszkodowanym. Osoby odwiedzające specjalnie przygotowane stoisko przez płetwonurków mogli poznać różnice w ratowaniu życia osoby która topiła się. Ratownicy medyczni na swoim stanowisku prezentowali w jaki sposób prawidłowo wykonać masaż serca, jak wzywać pomocy i jakie informacje przekazywać, aby służby ratunkowe mogły już pomagać podczas rozmowy telefonicznej.

Podkreślono fakt, iż nie należy się nigdy samemu rozłączać, gdyż stały kontkat z dyspozytorem może nierzadko decydować o życiu i zdrowiu poszkodowanej osoby. Po krókiej prezentacji najmłodsi jak i starsi mogli sami stać się uczestnikiem akcji Express(owej) pomocy. Pszczyński profilaktyk wyposażył najmłodszych uczestników akcji w elementy odblaskowe udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Obdarowanych pouczano o prawidłowych sposobach noszenia odblasków, aby stać się bardziej bezpiecznym z uwagi na coraz to szybciej zapadajacy zmrok i rozpoczynający się za kilka dni nowy rok szkolny.

Dobrych rad podczas kolorowania rysunków profilaktycznych udzielała policyjna maskotka - "Sznupek". Uścisków i zabaw z maskotką nie było końca. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tzw. "Koperta życia". Po wytłumaczeniu zasad jej działania, i przypadków, w których uratowała życie, wiele jej egzemplarzy znalazło nowych właścicieli.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.