pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 września 2017
  • wyświetleń: 11298

[ZDJĘCIA] Ponadgimnazjalne szkoły powiatowe rozpoczęły rok szkolny

Choć wielu uczniów pewnie nie może jeszcze uwierzyć , okres wakacji i wypoczynku dobiegł końca. W poniedziałek w całej Polsce oficjalnie rozpoczęto rok szkolny. Pierwsze kroki w "Chrobrym", "Samochodówce" i "Rolniczoku" stawiać będzie łącznie ponad 570 pierwszoklasistów.

Inauguracja roku szkolnego w Liceum im. Bolesława Chrobrego - 04.09.2018 · fot.


168 nowych uczniów postawiło na I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. W tym roku w "Chrobrym" utworzono sześć klas pierwszych - trzy matematyczne, biologiczną, polonistyczno-medialną oraz społeczno-prawną. - Myślę, że po tych wspaniałych wakacjach jesteście wszyscy naładowani pozytywną energią, której starczy wam na kolejne dziesięć miesięcy intensywnej pracy. To będzie szczególnie ważny okres dla was jako pierwszoklasistów. To są najważniejsze lata w waszym życiu. Od tego, jak je wykorzystacie będzie wiele zależało, jeśli chodzi o waszą przyszłość - mówił do zebranych Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Inauguracja roku szkolnego w PZS nr 2 - 04.09.2018 · fot.


Najwięcej pierwszoklasistów, bo aż 263 powitało rok szkolny w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Szeroka oferta szkoły pozwoli nowym uczniom kształcić się w najbliższych latach na takich kierunkach, jak m.in. technik informatyk, technik geodeta czy technik hotelarstwa. Podczas akademii dyrektor szkoły, Piotr Cygan podkreślał, że uczniowie mogą zawsze liczyć na pomoc nauczycieli, ale najistotniejszy wpływ na wyniki i osiągnięcia w nauce będzie miała ich własna praca.

Inauguracja roku szkolnego w PZS nr 1 - 04.09.2018 · fot.


Również wiele osób decydując o swojej dalszej ścieżce edukacji wybrało Powiatowy Zespół Szkół nr 1. Tam szeregi szkoły zasili ponad 140 uczniów. - Wybraliście najlepszą szkołę branżową w powiecie pszczyńskim. Najlepszą dlatego, że macie możliwość uczenia się od świetnych nauczycieli, a także macie możliwość korzystania z bardzo dobrej infrastruktury, na którą latami pracowało mnóstwo osób. Jesteście od dziś uczniami szkoły z przyszłością i ta przyszłość to wy. Najbliższe kilka lat to czas, żeby jak najlepiej wykorzystać to, co ta szkoła wam da - podkreślał starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Podczas uroczystości rozpoczynających rok szkolny nie zapomniano także o upamiętnieniu 78. rocznicy wybuchu II WŚ.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.