pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 września 2017
  • wyświetleń: 983

[ZDJĘCIA] Bezpieczna droga do szkoły w powiecie pszczyńskim

Pierwsze tygodnie września są okresem wzmożonego ruchu na drogach. Jest to również czas, kiedy uczniowie rozpoczynają naukę w szkołach. Dlatego też, jak co roku, policjanci ruchu drogowego i prewencji prowadzą działania "Bezpieczna droga do szkoły". Już od poniedziałku, pszczyńscy mundurowi przyglądają się zachowaniom kierowców w rejonie placówek oświatowych oraz organizują w przedszkolach i szkołach pogadanki profilaktyczne.

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie pszczyńskim - 09.2017 · fot.


W ramach działań, przed szkołami pojawiły się policyjne patrole. Mundurowi zwracają uwagę na zbyt szybką jazdę kierowców i popełniane przez nich wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych, z których korzystają najmłodsi mieszkańcy powiatu. Policjanci sprawdząją również, czy osoby podróżujące samochodami używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach. Kontrolowane są także autobusy szkolne, busy i stan trzeźwości kierowców dowożących dzieci do szkół. Oprócz tego mundurowi zaplanowali spotkania i rozmowy profilaktyczne z nauczycielami, rodzicami i dziećmi.

Szczególną uwagę poświęcają przede wszystkim maluchom, które pierwszy raz przekroczyły próg klasy. Policjanci wiedzą bowiem, że to, co dorosłemu wydaje się oczywiste, dla pierwszoklasistów już takie nie jest i zasady bezpiecznego poruszania się po drodze trudno im przyswoić tak od razu. Podobnie, jak w latach ubiegłych, oprócz wykładu, zapraszają więc dzieci do aktywnego udziału w ćwiczeniach. Stróże prawa są przekonani, że dzięki takim praktykom każdy uczeń ma szansę przekonać się, że opanowanie podstawowych zasad obowiązujących pieszego nie jest aż takie trudne.

Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas spotkania policyjnego profilaktyka z dziećmi z przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.