Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 września 2017
  • 18 września 2017
  • wyświetleń: 15590

Pszczyński zamek na liście TOP 5 zamków i pałaców w Polsce!

Zamek w Pszczynie był jednym z pięciu obiektów, które rywalizowały o reprezentowanie województwa śląskiego w ogólnopolskim rankingu. Dzięki licznym głosom wygrał rywalizację wojewódzką i awansował do ogólnopolskiego zestawienia, w którym zajął zaszczytne czwarte miejsce.

zamek
Muzeum Zamkowe w Pszczynie · fot.


Do 15 września na portalu Polska.travel można było wziąć udział w sondzie, w której spośród pięciu propozycji internauci wybierali najpiękniejszy zamek lub pałac w Polsce. W gronie trzynastu finalistów znalazło się Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Ostatecznie pszczyński pałac uplasował się na zaszczytnym czwartym miejscu. Rywalizację wygrał zamek w Niemodlinie, tuż za nim znalazł się Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim, zaś trzecią nagrodę zdobył Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku. Listę TOP 5 zamknął Zamek w Łańcucie.

Przypomnijmy, że w sierpniu pszczyński zabytek wygrał rywalizację wojewódzką. Muzeum zdobyło 56,4% głosów. Konkurentami były: pałac w Pławniowicach, ruiny zamku Ogrodzieniec, Stary Zamek w Żywcu, Zamek Prezydencki w Wiśle.

43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA