pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 września 2017
  • 29 września 2017
  • wyświetleń: 5061

Do niedzieli mieszkańcy gminy wybierają projekty do realizacji

W piątek 15 września rozpoczęło się głosowanie na projekty w kolejnej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy gminy do 1 października mogą wybierać projekty ogólnogminne i lokalne, które zostaną zrealizowane w 2018 roku.Wśród projektów ogólnogminnych pozytywną akceptację komisji otrzymało 11 propozycji na łączną kwotę 617 264,00 zł. Znajdziemy wśród nich aż 5 projektów o charakterze kulturalnym, społecznym na kwotę 246 300,00 zł. Pozostałe to inwestycje i szeroko rozumiane zakupy.

Propozycje lokalne zaakceptowane w ramach prac Komisji to 55 projektów na łączną sumę 2 099 882,03 zł, wśród których znajdziemy 6 projektów kulturalnych, społecznych na łączną sumę 136 212,00 zł. Z wszystkimi dopuszczonymi do głosowania projektami można zapoznać się na stronie www.budzet.pszczyna.pl.

Następnym krokiem w realizacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest głosowanie. Od 15 września do 1 października mieszkańcy gminy Pszczyna będą mieli okazję osobiście wypowiedzieć się na temat pomysłów zawartych w projektach.

Jak co roku głosowanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przebiega za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl oraz, dla wszystkich nie korzystających z Internetu, na tradycyjnych kartach do głosowania.

Aby oddać głos właśnie w ten sposób proponujemy skorzystać z jednego z 25, specjalnie do tego przygotowanych punktów (na osiedlach, w sołectwach oraz, dodatkowo w Urzędzie Miejskim w Pszczynie). Z dokładnymi adresami, datami i godzinami przeprowadzenia głosowań wskazanymi przez Przewodniczących Osiedli i Sołtysów można się zapoznać na stronie Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.