pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 września 2017
  • wyświetleń: 1577

Nie tylko leki leczą. Bezpłatne konsultacje psychoonkologiczne

Artykuł sponsorowany:

HOPE Gabinet Psychoonkologa znajdujący się przy ul. Dobrawy 7 w Pszczynie otwiera cykl bezpłatnych spotkań z psychoonkologiem. Zapraszamy w dniach 15 oraz 22 września!

Hope


W obliczu choroby nowotworowej wszyscy jesteśmy równi bez względu na to jakie pełnimy role społeczne czy rodzinne tak samo odczuwamy trudne emocje związane z diagnozą. Nasz uporządkowany dotychczas świat zostaje zburzony pojawia się nowa rzeczywistość, gdzie czasami nie potrafimy się odnaleźć. Pacjentów i ich bliskich ogarnia poczucie zagrożenia przed utratą kontroli nad swoim życiem.

Konieczność zmierzenia się z nową sytuacją zmianą trybu życia oraz skutkami ubocznymi działania leków powoduje, że chorzy odsuwają od siebie najbliższych, w przekonaniu, że nowotwór to ciężar, którym nikogo nie można obarczać. Te instynktowne działania w starciu z podświadomą potrzebą bliskości i akceptacji z ich strony oraz lęk przed nieznanym sprawiają, że zamiast walczyć z chorobą, pacjenci często popadają w depresję i apatię.

Ważne jest aby na każdym etapie choroby zadbać o siebie w całości - nie tylko o ciało, ale również o swoje zdrowie psychiczne.

Hope
Bezpłatne konsultacje psychoonkologiczne w Pszczynie


Dlatego dobrze jest spotkać się z psychoonkologiem, aby porozmawiać o swoich emocjach, obawach czy lękach. Głównym zadaniem psychoonkologa jest wsparcie pacjenta i jego bliskich na każdym etapie choroby leczenia oraz zdrowienia.

Spotkanie z psychoonkologiem to pełna zrozumienia szczera rozmowa o tym co jest trudne dla Ciebie i Twoich bliskich. Dowiesz się co robić aby łatwiej przejść przez chorobę.

Dzięki wsparciu psychoonkologa, chory może się uwolnić od paniki i lęku, które towarzyszą sytuacjom kryzysowym. Uzyskując lepsze emocjonalne samopoczucie, zwiększając swe kompetencje w zakresie radzenia sobie ze stresem, chory łatwiej utrzyma pozytywne nastawienie do leczenia, co pozwoli efektywnie podnieść mu jakość swego życia.

Dlatego jeśli:
  • właśnie dowiedziałeś się że jesteś chory,
  • jesteś przed lub po operacji,
  • czeka cię radio/chemioterapia etc.,
  • zakończyłeś leczenie i wracasz do zdrowia,
  • masz nawrót choroby,
  • jeśli zaproponowano Ci leczenie paliatywne,
  • jeśli choruje bliska Ci osoba,
  • przeżywasz stratę/żałobę,


zarejestruj się i przyjdź 15 lub 22 września w godzinach od 15.00 do 18.00. Rejestracji dokonać można telefonicznie pod nr 503-437-998 lub przez formularz kontaktowy: www.hopegabinet.pl/435248468

Lokalizacja:Zapraszamy! Razem łatwiej przejść przez chorobę.HOPE Gabinet Psychoonkologa
ul. Dobrawy 7
43-200 Pszczyna
Tel. 503-437-998
e-mail hope.gabinet@gmail.com
www.hopegabinet.pl