pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 września 2017
  • wyświetleń: 13317

18-latek uciekał przed patrolem policji... dla zabawy

Potraktowanie policjantów jako kandydatów do zabawy nie było najszczęśliwszym pomysłem 18- latka z Pszczyny. Młody motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed patrolem, jak to określił, dla hecy. Za to przewinienie na drodze przyjdzie mu teraz uregulować karę grzywny. Odpowie jeszcze za wykroczenia związane z jazdą tego dnia "pod prąd", po lesie, bez sygnalizowania zmiany pasa ruchu i bez obowiązujących uprawnień.

Artykuł 178b kk, oprócz górnej granicy 5 lat więzienia, przewiduje także obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dużym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się więc młody mieszkaniec Pszczyny, który postanowił urządzić sobie zabawę na drodze.

Pomimo sygnałów policjantów do zatrzymania się, 18-latek kontynuował dalszą jazdę motocyklem. Początkowo uciekał przed patrolem ulicami miasta, a następnie zjechał do lasu. Tam jego slalom pomiędzy drzewami zakończył się upadkiem. Podążający za nim pieszo policjanci uniemożliwili mu dalszą ucieczkę i sprawdzili jego stan trzeźwości oraz personalia w policyjnych bazach danych. Oprócz braku uprawnień do kierowania motocyklem i popełnionych wcześniej wykroczeń na drodze, nie można było niczego więcej mu zarzucić. Był trzeźwy i nie był poszukiwany.

Niezrozumiałym pozostawał więc cel jego ucieczki. Odpowiedź padła, kiedy młodzieniec nonszalancko stwierdził, że zrobił to wszystko dla hecy. Na razie 18-latek dobrowolnie poddał się karze za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli, w najbliższym czasie, przyjdzie mu jeszcze odpowiedzieć za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.