Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 września 2017
  • wyświetleń: 13262

Trwa paraliż komunikacyjny. Radni pytają o konkretne rozwiązania

W związku z pogłębiającym się kryzysem komunikacyjnym w Pszczynie, grupa pszczyńskich radnych z klubu "Ziemia Pszczyńska" zwróciła się do burmistrza Pszczyny z kilkoma pytaniami.

dk1,korek
Korek na DK-1 w Pszczynie · fot.


Na początku interpelacji radni poruszyli brak wprowadzenia na DK1 systemu poboru opłat via TOLL, przez co - w ocenie radnych - zdecydowanie zwiększony jest ruch pojazdów ciężarowych omijających DK 81.

- Czy Urząd Miejski zwracał się do GDDKiA z pytaniem o możliwość wprowadzenia na DK1 systemu opłat? Czy Urząd Miejski zgłaszał do GDDKiA problemy komunikacyjne w Pszczynie związane z DK1? - pytają radni z klubu "Ziemia Pszczyńska".

W kolejnym punkcie interpelacji radni podjęli temat kontynuacji budowy obwodnicy Pszczyny. - Dokończenie północnej obwodnicy Pszczyny tj. połączenie drogi DW 933 z DW 935, odciążyłoby w pełni cały ruch tranzytowy przez miasto Pszczyna z kierunku północno-zachodniego oraz stworzyłoby znakomite warunki do przyszłego rozwoju miasta w tym kierunku - uważają radni.

Trzecią istotną dla poprawy komunikacji w Pszczynie kwestią, którą poruszyli radni, jest budowa prawo-skrętu z ulicy Bielskiej w kierunku drogi krajowej nr 1. - Prosimy o przedstawienie ewentualnych kosztów po stronie gminy do wykonania prawo-skrętu na Bielsko. Najwyższy czas podjąć konkretne działania, gdyż obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania! - grzmią radni.

W ostatnim punkcie interpelacji radni podnieśli kwestię stopnia realizacji planu transportowego dla gminy Pszczyna. - Ile obecnie uruchomionych jest linii autobusowych dla mieszkańców gminy Pszczyna oraz jakie środki zostały przeznaczone na ten cel z budżetu gminy w latach 2014-2017? - pyta Klub Radnych "Ziemia Pszczyńska".

Burmistrz Pszczyny jeszcze nie udzielił odpowiedzi na interpelację.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA