pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 września 2017
  • wyświetleń: 3077

Urząd Miejski w Pszczynie zakupił ponad pół tysiąca kompostowników

550 sztuk kompostowników trafi w najbliższym czasie do mieszkańców gminy Pszczyna. W czwartek 7 września burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę z firmą, która zrealizuje zamówienie.

kompostowniki
Urząd Miejski w Pszczynie zakupił ponad pół tysiąca kompostowników · fot.


Kompostowniki są wydawane od 12 września. Przypomnijmy, iż Urząd Miejski w Pszczynie realizuje program bezpłatnego użyczania mieszkańcom kompostowników o poj. 900 l. W sierpniu do pszczyńskiego ratusza wpłynęło ponad 1500 wniosków. Wydano wówczas 820 kompostowników. Już wtedy było wiadomo, że zainteresowanie jest zdecydowanie większe, dlatego zdecydowano się na kolejne zakupy.

- Kompostowanie umożliwi dzisiaj przede wszystkim utrzymanie obecnej opłaty śmieciowej. Moim pomysłem było ustawienie kontenerów na odpady zielone, gdzie mieszkańcy mogli bezpłatnie i bez limitów wrzucać trawę ze swoich posesji. System sprawnie funkcjonował kilka lat. Dzisiaj niestety jest to prawnie niemożliwe, a my musimy podporządkować się zaleceniom - mówił na początku września burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który zapowiedział, że w okresie jesieni, w miejscach, gdzie mieszkańcy mają problemy z opadem liści z drzew znajdujących się na gminnych działkach, w wybrane weekendy będą podstawione kontenery. Liście będą odbierane bezpłatnie.

ab / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.