pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 września 2017
  • 26 września 2017
  • wyświetleń: 5324

Hospicjum Ojca Pio prosi o głosy w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim

Pszczyńskie hospicjum prosi o oddanie głosu na projekt dotyczący V etapu budowy Domu św. Ojca Pio. Projekt został pozytywnie oceniony przez Wydział Zdrowia w Urzędzie Miejskim. Jeśli wygra w głosowaniu "Pszczyński Budżet Obywatelski 2018" budowa zakończy się szybciej i do Domu Ojca Pio trafią pierwsi chorzy.

hospicjum
Wizualizacja architektoniczna Domu św. Ojca Pio w Pszczynie


W głosowaniu od 15 września do 1 października może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Pszczyna, także młodzież od 15 roku życia. Wystarczy wejść na www.budzet.pszczyna.pl i zagłosować na: Projekt ogólnogminny (nr 6) pt.: "Realizacja V etapu budowy Domu Ojca Pio w Pszczynie". Uwaga: głos uznaje się za oddany dopiero po kliknięciu w link, który otrzymamy na swoją skrzynkę mailową po zagłosowaniu na stronie internetowej.

hospicjum
Obecny stan budowy Hospicjum (wrzesień 2017) - oddział dziennego pobytu dla osób starszych niesamodzielnych.


Osoby, które nie korzystają z internetu mogą zagłosować tradycyjnie, m.in. w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Punkty z urnami wyborczymi są także w sołectwach i na osiedlach. Uwaga: aby oddać głos potrzebny jest PESEL z dowodu osobistego! Lista punktów do głosowania znajduje się na www.hospicjumojcapio.pless.pl.

hospicjum
Obecny stan budowy Hospicjum (wrzesień 2017) - oddział dziennego pobytu dla osób starszych niesamodzielnych.


Dom Ojca Pio to dobro wspólne, w które zaangażowanych jest wiele osób. Zależy nam na jak najszybszym otwarciu. W części, którą już budujemy będziemy prowadzić dzienną opiekę nad osobami starszymi i przychodnię medycyny paliatywnej. Oba zagadnienia są niezwykle ważne. Chcemy zapewnić profesjonalną opiekę chorym niesamodzielnym, którzy mogliby przebywać u nas, gdy ich bliscy są w pracy. Takie rozwiązanie poprawia kondycję i samopoczucie chorych, ale także odciąża rodziny, pozwala na złapanie oddechu. Od lipca prowadzimy już taką pomoc w domach chorych. Obserwuję, jak dzięki temu zmienia się ich postawa od zniechęcenia i zgorzknienia do poczucia, że jeszcze nie wszystko stracone. Dom Ojca Pio sprawi, że takich pozytywnych przykładów będzie jeszcze więcej. Natomiast przychodnia jest bardzo potrzebna, aby przedłużyć profesjonalną opiekę i pomoc ambulatoryjną. Dlatego prosimy o głosowanie online oraz informowanie znajomych, gdzie i jak mogą głosować tradycyjnie - mówi Teresa Buczak, prezes pszczyńskiego Hospicjum św. Ojca Pio.

hospicjum
Obecny stan budowy Hospicjum (wrzesień 2017) - oddział dziennego pobytu dla osób starszych niesamodzielnych.


Od 19 lat hospicjum w Pszczynie niezmiennie niesie pomoc nieuleczalnie chorym na nowotwory oraz ich rodzinom. Wszystkie świadczenia, udzielane przez lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów, psychologów i wolontariuszy, są bezpłatnie, zawsze z myślą o tym, by były na jak najwyższym poziomie. Oddanie głosu na budowę Domu św. Ojca Pio będzie wielką pomocą dla ludzi, których doświadcza ciężka choroba i związany z nią dramat. Dom zapewni im opiekę, wsparcie i godne życie.

mot / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.