Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 września 2017
  • wyświetleń: 2755

Powiat i Gmina współpracują. Umowy ws. chodników podpisane

Starosta pszczyński Paweł Sadza, członek zarządu Grzegorz Nogły oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisali umowy o współpracy finansowej. Samorządy wspólnie sfinansują kolejne etapy budowy i remontu chodników przy drogach powiatowych w Pszczynie.

umowa
Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, starosta pszczyński Paweł Sadza oraz członek zarządu Grzegorz Nogły podpisali umowy o współpracy finansowe w ramach budowy i remontu chodników · fot.


Powiat pszczyński i gmina Pszczyna wspólnie zrealizują piąty już etap budowy chodnika przy ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie. Roboty obejmą budowę kolejnego odcinka chodnika ze zjazdami, budowę kanalizacji deszczowej i odtworzenie fragmentu nawierzchni jezdni. Szacunkowy koszt zadania to niemal 85 tys. zł

Samorządy podzielą się także kosztami remontu chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie. Będzie to drugi etap tego zadania. Wyremontowany zostanie ok. 135-metrowy odcinek chodnika wraz ze zjazdami i skrzyżowaniami na odcinku od szkoły w kierunku przejazdu kolejowego. W planach jest też wymiana krawężnika drogowego oraz odtworzenie fragmentu jezdni. Szacunkowy koszt inwestycji to niemal 80 tys. zł.

Oba zadania powiat i gmina sfinansują po połowie. Teraz, gdy samorządowcy podpisali już umowy o współpracy finansowej, Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ogłosi przetarg. O ile uda się wyłonić wykonawców, obie inwestycje mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

ups, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA