pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 września 2017
  • 21 września 2017
  • wyświetleń: 1652

Pawłowice przygotowują się do rewitalizacji osiedla

Za nami:

Trwa opracowanie Programu Rewitalizacji sołectwa Osiedle Pawłowice. To dokument, który określi i uporządkuje działania służące poprawie jakości życia mieszkańców.

Pawłowice, osiedle
Osiedle Pawłowice · fot.


O tym, że działaniami rewitalizacyjnymi będzie objęte osiedle zdecydowało kilka czynników, m. in. fakt, że jest to teren o największej gęstości zaludnienia w gminie. Na osiedlu mieszka również największa liczba osób. Z drugiej strony, osiedle jest terenem skąd najwięcej osób się wyprowadza, poszukując innego miejsca do życia.

Program jest dokumentem niezbędnym do przeprowadzenia procesu rewitalizacji, a więc szeregu działań służących osiągnięciu wytyczonych celów, np. obniżeniu bezrobocia, wzrostu przedsiębiorczości, integracji mieszkańców. Efekty te można osiągnąć nie tylko poprzez remonty i modernizacje obiektów, ale również poprzez zagospodarowanie zieleni, rozwój instytucji służących lokalnej społeczności, wsparcie dla konkretnych potrzeb mieszkańców.

Aby określić zestaw zadań do realizacji, konieczne jest współdziałanie z organizacjami i mieszkańcami terenu objętego rewitalizacją.

W ostatnich dniach odbyły się już spotkania ze Spółdzielnią Mieszkaniową Pawłowice i Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Do tworzenia programu na rzecz mieszkańców będą włączane kolejne instytucje i organizacje. Najważniejszych informacji dostarczą jednak sami mieszkańcy, którzy najlepiej wiedzą, jakie obszary wymagają rewitalizacji, a więc niejako "przywrócenia do życia". W tym celu został opracowany kwestionariusz ankiety, do wypełnienia którego zachęcamy wszystkich zainteresowanych rewitalizacją Osiedla Pawłowice.

Papierowe wersje są dostępne w Urzędzie Gminy Pawłowice, siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowicach i filii Osiedle Pawłowice, siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej i Spółdzielni Mieszkaniowej Pawłowice. Badanie potrwa do 25 września.

Ankieta będzie jednym z czynników potrzebnych do zdiagnozowania sytuacji na osiedlu i opracowania planu działań w postaci programu. Co ważne, zadania ujęte w programie rewitalizacji mają szansę na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.